Partneri

Borobudur, Indonesia
by Sebastian Staines, unsplash
Je nám cťou, že vám môžeme ponúkať produkty našich partnerov a dodávateľov.

Umenie oddychovať

Belgicko

Exkluzívny, moderný exteriérový nábytok – to je pole pôsobnosti Belgického dizajnového domu Tribù. Na začiatku deväťdesiatych rokov bolo Tribù priekopníkom filozofie, že terasu a záhradu treba považovať za rozšírenie domu. Posilnený dlhoročnými skúsenosťami sa tento rodinný podnik rozrástol a stal sa medzinárodne uznávanou značkou. Luxusný exteriérový nábytok od spoločnosti Tribù je teraz distribuovaný do viac ako 60 krajinách sveta a patrí k najlepším na trhu.

Poslaním spoločnosti Tribu je, aby ľudia zabudli na každodenný stres relaxovaním v jednom z exkluzívnych kúskov dizajnového záhradného nábytku. Každý ich produkt je súhrou kvality, jednoduchosti a modernej elegancie. Rozsiahla ponuka moderného exteriérového nábytku, slnečníky a doplnky premenia každú terasu na miesto, kde môžete stráviť príjemný čas s rodinou a priateľmi.

100 rokov tradičnej výroby

Belgicko/ Indonézia

Fascinujúca história materiálu Lloyd Loom sa začína v Spojených štátoch amerických v roku 1917, kedy bol podnikateľ Marshall Burns Lloyd, ktorý vtedy vyrábal detské kočíky konfrontovaný s vážnym poklesom dodávky ratanu. Ako alternatívu vynašiel technológiu, pri ktorej je papier obtáčaný okolo kovového drôtu a následne tkaný do veľkých plátov. Po použití materiálu pri výrobe detských kočíkov zistil, že nový materiál je nielen oveľa silnejší, ale aj oveľa jemnejší a teda pohodlnejší ako ratan. Tento materiál nazval "Lloyd Loom".

Novú technológiu kúpil William Lusty, obchodník so sídlom v Londýne, ktorý z inovatívneho materiálu začal vyrábať jedinečnú líniu typického anglického nábytku. Na vrchole slávy v 30-tych rokoch minulého storočia bol Lusty Lloyd Loom nábytok používaný v hoteloch, reštauráciách a čajovniach, ale objavil sa aj na palube Zeppelinu a mnohých výletných a zaoceánskych lodí. Lustyho úspech náhle ukončili letecké nálety v roku 1940, ktoré úplne zničili jeho závod.

V roku 1992 belgická spoločnosť Vincent Sheppard nadväzuje na výrobu nábytku Lloyd Loom. Vdychuje technológii nový život a vyvíja atraktívnu a modernú kolekciu nábytku.

O tri roky neskôr Vincent Sheppard buduje vlastnú továreň v Cirebone v Indonézii, v oblasti preslávenej tradíciou v technike tkania a ohýbaní ratanu. Vedomosti a zručnosti miestnych remeselníkov pozdvihujú všetky ich výrobky na umelecké diela.

V súčasnosti spoločnosť Vincent Sheppard navrhuje a vyrába komfortný interiérový aj exteriérový nábytok. Je lídrom na trhu vo výrobe nábytku technológiou "Lloyd Loom", ktorý distribuuje do 50 krajín sveta.

Umenie recyklácie

Holandsko/ Indonézia

Spoločnosť d-Bodhi sa zaviazala byť svetovým lídrom v ekologicky efektívnych a sociálne zodpovedných konceptoch životného štýlu.

Po rokoch práce v nábytkárskom priemysle a experimentovaním s recyklovaním teakového dreva založil Holanďan Raymond Davids v roku 2007 spoločnosť d-Bodhi. „Bodhi“ je synonymum pre "osvietenie" a "prebudenie", ku ktorému pridal písmeno „d“ z jeho priezviska.

V roku 2010 začali dizajnéri d-Bodhi používať okrem teakového dreva aj ďalšie recyklované materiály, ako železo, staré lodné drevo, použité džínsy a v roku 2013 pridali aj gumu zo starých pneumatík a recyklovaný papier.

Získali viacero ocenení na Medzinárodnom veľtrhu nábytku v Singapure a ich kolekcie sú trendom v časopisoch interiérového dizajnu na celom svete. Výrobky d-Bodhi sú distribuované v 30 krajinách na piatich kontinentoch.

d-Bodhi poskytuje mesačne 1000 stromov nadácii Trees4Trees Foundation ™ pre ich environmentálnu a humanitárnu prácu. Víziou d-Bodhi je vytvorenie zelenšej budúcnosti. Keď sa pripojíte k d-Bodhi, kupujete viac než kus nábytku, staráte sa aj o životné prostredie a pridávate krásu a radosť do svojho života

Nadčasová krása masívneho dreva

Belgicko

Už dvadsať rokov spoločnosť Ethnicraft tvorí autentický, moderný a nadčasový nábytok z masívneho dreva.

Ich víziou je vytváranie kvalitného dreveného nábytku, ktorý pretrváva celé generácie a odoláva trendom. Nadčasový dizajn sa dobre kombinuje s rôznymi štýlmi a pevné masívne drevo odoláva veku. Tento ušľachtilý materiál pochádza z legálne spravovaných lesov.

Nábytok Ethnicraft v sebe spája racionálnu a citovú kvalitu. Zatiaľ čo produkty sú vždy funkčné, nábytok prostredníctvom teplých a prírodných materiálov vytvára pozitívne emócie.

Vynikajúca remeselná zručnosť je základom značky Ethnicraft a za jednoduchosťou jednotlivých produktov je neustála snaha o inováciu. Každý nový návrh je preskúmaný a prepracovaný do posledného detailu: každá krivka, textúra a línia odrážajú dizajnové hodnoty.

Značka Ethnicraft je distribuovaná do celého sveta.

Servírujte štýlovo

Belgicko

Spoločnosť NOTRE MONDE, založená v roku 1997, vznikla z myšlienky dizajnérky Dawn Sweitz o vytvorení jedinečných funkčných predmetov inšpirovaných cestovaním a prírodou.

Dawn Sweitz nachádza inšpiráciu vo všetkom, čo ju obklopuje. Či už ide o pieseň, knihu, módu, textúru obrazu alebo ľudí, ktorých miluje - jej okolie je zdrojom jej inšpirácie. Značka NOTRE MONDE je priamym vyjadrením jej veselého a nepretržitého ponorenia sa do rôznych kultúr. Predstavuje unikátnu kolekciu tácok, zrkadiel a nábytku, ktoré vynikajú svojou kvalitou a výraznou estetikou. Jednotlivé vzory, textúry a vrstvy sa nanášajú na produkty tradičnými technikami tlače a ručnej výroby. Výnimočný proces prispieva k jedinečnosti každého kúsku od NOTRE MONDE.

NOTRE MONDE sa stal od roku 2013 súčasťou skupiny Ethnicraft Group.

Mladé bývanie

Holandsko

Zuiver je holandská značka interiérového nábytku so širokou škálou cenovo dostupných produktov. Ponúka trendový, svieži a originálny dizajn. Všetky výrobky sú navrhnuté tímom dizajnérov Zuiver a je ľahké ich kombinovať s akýmkoľvek životným štýlom. Táto dynamická značka je hitom už vo viac ako 50 krajinách sveta.

Inšpirácie z ciest

Holandsko

Dutchbone je holandská dynamická značka ponúkajúca nábytok inšpirovaný svetom. Produkty s dušou, s charakterom, inšpirované farbami zeme. Cenovo dostupný nábytok, z ktorého si vyberie každý. Či už žijete v podkroví v New Yorku, houseboate v Amsterdame, alebo na vidieku, Dutchbone Vám má čo ponúknuť.

Copyright © 2018 AMANDARI, s.r.o.. Všetky práva vyhradené.