fbpx
  • No products in the cart.

Spoznajte Ethnicraft nábytok a zútulnite si svoj domov

Už dvadsaťpäť rokov spoločnosť Ethnicraft tvorí autentický, moderný a nadčasový nábytok z masívneho dreva. Neskôr sa k masívnemu drevu pridala aj výroba čalúnených nábytkov. Ich víziou je vytváranie kvalitného nábytku s dušou, ktorý pretrváva celé generácie a odoláva trendom. Nadčasový dizajn sa dobre kombinuje s rôznymi štýlmi a pevné masívne drevo odoláva veku, takže nábytky možno preniesť z jedného domu do druhého a prenášať tak s nimi aj jedinečné životné príbehy.

Vo svete dizajnu, v ktorom sa trendy menia veľmi rýchlo, sa značka Ethnicraft snaží práve vďaka použitiu trvanlivých materiálov ponúknuť nábytok odolávajúci času. Masívne drevo pôsobí útulným a hrejivým dojmom a rovnaké vlastnosti prepožičiava aj nábytku, ktorý je z neho vyrobený. Zároveň sa stáva svedectvom mnohých momentov, ktoré sa do dreva mnohokrát zaznamenajú a premenia tak stôl či stoličku v unikátny kus.

Ethnicraft - Všetko začalo jednou dovolenkou

Jeden kontajner plný nábytku a dekoratívnych predmetov z Indonézie. Takto sa začal príbeh značky Ethnicraft. V roku 1995 sa antverpský podnikateľ Philippe Delaisse rozhodol z dovolenky v Indonézii vrátiť s prepravným kontajnerom plným zaujímavého nábytku a interiérových doplnkov, aby ich mohol predať doma v Belgicku. Počul o tom jeho dlhoročný priateľ Benoit Loos a spojil svoje sily s Philippom. Spoločne začali dovážať jeden kontajner každých pár mesiacov. O rok neskôr už klienti čakali v antverpských dokoch s očíslovanými lístkami v ruke, aby získali ten špeciálny predmet, po ktorom túžili. Partneri sa veľmi rýchlo rozhodli, že chcú navrhovať a vyrábať vlastný nábytok a založili svoj prvý výrobný závod v Indonézii.

Dnes je základom výroby firmy Ethnicraft vynikajúce remeselné spracovanie a za jednoduchosťou všetkých kúskov nábytku sa skrýva neustála snaha o inováciu. Každý nový kúsok je prepracovaný do posledného detailu. Starajú sa o to svetoznámi dizajnéri, ktorí spolupracujú so značkou Ethnicraft. Kolekcie tejto značky sa vracajú k podstate toho, čo je podľa ich tvorcov dobrý dizajn: kúsky plné charakteru vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré krásne starnú.

Okrem centrály Ethnicraft-u v Antverpách má firma kancelárie aj v blízkosti Marseille, v Singapure, Indonézii, Hongkongu a Severnej Karolíne. Výrobné závody a dielne sú rozmiestnené na troch rôznych miestach: v Indonézii, vo Vietname a v Srbsku. Na Slovensko Vám už dlhé roky prináša nábytky tejto jedinečnej značky showroom Amandari.

Čomu verí Ethnicraft?

Nadčasovej kráse masívneho dreva.

  • Vo svete, kde sa trendy menia z roka na rok, chce výrobca Ethnicraft vytvárať dizajn, ktorý vydrží generácie. Použité sú iba prvotriedne ušľachtilé a obnoviteľné materiály. Masívne drevo pochádza zo zodpovedne a starostlivo obhospodarovaných lesov. Kolekcia z teakového dreva zahŕňa výrobky označené certifikátom 100% FSC. Nábytky nesú aj certifikát FSC CoC, ktorý overuje cestu výrobkov v celom dodávateľskom reťazci.

Svetu bez odpadu.

  • Odpad z výroby, ako sú zvyšky guľatiny, drevo a piliny, sa znovu používajú na iné účely. Piliny z guľatiny sa používajú buď ako palivo do sušiarní, alebo sa lisujú ako základ pre pelety. Všetky odrezky z fošní sú recyklované a použité ako podkladový materiál alebo ako spoje pre panely.

Kvalite.

  • Výroba nábytku a doplnkov v najvyššej kvalite, pevnosti a bezpečnosti je pre značku Ethnicraft nesmierne dôležitá. Za týmto účelom sa testujú všetky produkty počas celého procesu vývoja. Testované sú faktory ako stabilita, trvanlivosť a bezpečnosť pre domáce použitie – na úroveň, ktorá spĺňa alebo prekračuje najvyššie štandardy v nábytkovom priemysle.

Potrebujete poradiť pri výbere produktu? Neváhajte sa na nás obrátiť. Kontaktujte nás TU!

Navštívte stránku výrobcu TU

0